Natürköy Sapanca Piknik Alanları

Natürköy Sapanca Piknik Alanları

Natürköy Sapanca Piknik alanları: Sapancada gidilebilecek en iyi yerlerden biri olan Natürköy Seyir Terası; gerek yemekleri, gerek huzur veren harika sapanca gölü manzarasıyla sizleri kendinizi harika hissettiriyor.

Sapancada gezilecek yerlerden biri olan Natürköy Seyir Terası: Sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar misafirlerine her zaman en profesyonel temiz ve titiz hizmeti veriyor.

Yaklaşık 20 yıldır, beton görmekten ruhu kuruyan İstanbulluların biraz yeşermek için gittiği yerdir Sapanca. Zaten yazın giden çok olurdu, bir de hemen yakınına Kartepe Kayak Merkezi‘nin açılması ile 4 mevsim popüler bir yer oldu. Üstüne bir de komşuları Maşukiye ayrı meşhur oldu, Soğucak ayrı… Buralara gelenlerin de Sapanca’da gecelemesi ile Sapanca kendini iyiceİstanbulluların haftasonu kaçamağı olarak konumlandırdı.

Sapanca’ya Arap Akını

Eskiden burada hep İstanbulluları, Sakaryalıları görürdük. Son 2-3 senedirse artık yoğunlukla yakınlardan değil, ta Kuveyt‘ten, Suudi Arabistan‘dan insan çekiyor. Ama ne çekmek… Çöllerde yaşayan Arapların Sapanca’nın yeşiline, karına bayağı dibi düşmüş: Herkes, bavullarla gelinip alınan villaları, restoranlarda yaptıkları bonkörce harcamaları anlatıyor.

Sapanca’yı Kimler Tercih Ediyor? Piknik yapılan yerler? Yemek yenen restoranlar? En uygun ve ucuz sapanca restoranları nelerdir?

Bununla birlikte Sapanca her şekilde doğası ile insana vay be dedirten bir yer. Şu ayrımı da iyi yapmalı: Burası el değmemiş bir doğa kaçamağı arayanlara göre değil, daha çok etrafımda yeşil olsun ama otelim de konforlu, sofram da zengin, marketim yanı başımda, yollarım asfalt olsun diyenlere hitap edecek bir yer.

Tamam, Sapanca’nın doğası mükemmel, itiraz edenin dilini arı soksun da, insanın kafasına göre ortam bulması pek kolay olmayabiliyor. Biz de etrafta ne var ne yok araştırdık, keşiflerimizi sizin için derledik.

Natürköy Seyir Terası en üst sırada yerini almış durumda.

Sapanca Nerede?

Sapanca, Marmara Bölgesi’nde bulunan Sakarya ilinin güneybatısında bir ilçe. Kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Sakarya’nın merkez ilçesi olan Adapazarı, batısında ise Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit ile çevrili.
İstanbul Beşiktaş’a 133 kilometre, 1 saat 45 dakika,
İzmit‘e 30 kilometre 40 dakika,
Adapazarı‘na da 26 kilometre 40 dakika mesafede bulunuyor.
45 metrekareye yayılan Sapanca Gölü için Sakarya ile Kocaeli arasında doğal sınır. Göl, hem Sakarya Adapazarı’na 12 kilometre, hem de Kocaeli merkezi İzmit’e 32 kilometre uzaklıkta bir tatlısu gölü. Ayrıca ülkemizde bulunan birçok tektonik gölden bir tanesi. Sakin sularına aldanmayın, Kuzey Anadolu Fay Hattı gölün içinden geçiyor. Bu nedenle bölge 1. derece deprem bölgesi. Ancak fay hattının gölün içinden geçiyor olması, depremin etkilerini minimuma indiriyormuş. Hatta bu nedenle 99 depreminde, çevre yerleşimlere göre çok daha az zarar görmüş.

SAPANCA’DA GEZİLECEK YERLER & AKTİVİTELER

Buraya aslında birçok insan sadece yemek yiyip yaymaya geliyor. Tabi ki mideleri de düşüneceğiz ama bu manzaranın hakkını sadece sofralarda vermek bizce Sapanca’yı ıskalamak demek. Ne de olsa doğanın kucağındasınız ve şehirde yapmak istediğiniz de yapamadığınız bir sürü aktiviteyi yapma fırsatınız da var.

Aşağıdaki listemizde burada neler var, neler yok genel bilgi verdik.

 SAPANCA’DA KAHVALTI: eme – İçme bölümünde bilgilerini bulacağınız Naturköy ve Natürköy Seyir Terası